توضیحات

دومین همایش بیداری قرآنی در تاریخ معاصر سیری در اندیشه و آثار علامهٔ مجاهد آیت‌الله‌العظمی دکتر محمد صـادقی‌ تهرانی￯ است، که از جمله سرسلسله­داران بیداری قرآنی در تاریخ معاصر جهان اسلام بود و با پیشینۀ بیش از نیم‌قرن مجاهدت در حوزه‌های‌علمیۀ قم، تهران، نجف، مکـه، مدینه، بیروت و سوریه و کاوش بی‌شائبۀ درون قرآنی برای دریافت و نشر لطائف و ظرائف کلام وحی الهی، تدریس علوم قرآن و تألیف بسیاری کتب فقهی، اصولی، مقارنات ادیان، فلسفی، عرفانی، عقیدتی، سیاسی و ... بر مبنای قرآن‌کریم، بنیانی نوین در بیـداری قـرآنی تاریخ معاصر جهان اسلام نهاد.

ایشان بدور از تقسیم‌بندی و تفکیک مذاهب دین اسلام و حزب بازی‌ها و غل و غش‌های احزاب سیاسی و بدور از هرگونه رنگ و بوی شخصیت پرستی و افاده قدرت‌های حکومتی و براستی آزادمرد و آزاد اندیشی کم‌نظیر بود.

این همایش که با حضور اصحاب معارف و فرهیختگان علوم قرآن رونق یافت، در راستای تبیین اندیشه‌های عالی و سیری در تفسیر گرانقدر الفرقان برگزار شد که ضمن ارائه گزارش فعالیت‌های جامعه علوم القرآن، مقالات و تحقیق و تفحص در موضوعات تفسیری و مبانی فقهی علامه دکتر صادقی تهرانی با برگزاری میزگرد علمی، نقد و بررسی موضوعات و پاسخ به شبهات برخی از حاضرین پایان یافت.

کتاب حاضر گزارشی است از سخنرانی‌ها و مجموعه مقالات ارائه شده که نتیجه بررسی و تحقیق علاقمندان به اندیشه عالیه قرآنی است، با این وصف نحوه برداشت و محتوای مقالات بر عهده صاحبان قلم بوده و گردآوری مجموعه مقالات بیداری قرآنی، بعنوان نمایشی از سیر برگزاری این همایش تقدیم علاقمندان معارف الهی میگردد.


مشخصات

نوع جلد : شومیز

قطع : وزیری

تعداد صفحات : 512

زبان : فارسی


کتاب های مشابه


مجموعه مقالات برگزیده دومین همایش بیداری قرآنی/ 2 / سال 1392 مجموعه مقالات برگزیده دومین همایش بیداری قرآنی/ 2 / سال 1392
قیمت : 100000 ریال ریال