گردهمایی بشارات عهدین در خانه کتاب جمعه ۲۳ خرداد ۱۳۹۳ ساعت ۱۶:۳۰

گردهمایی نقد و بررسی بشارات عهدین در آنچه پیامبران الهی در مورد پیامبر اسلام پیشگویی کرده اند، با حضور جمعی از اندیشمندان و علمای شاخص ادیان یهود و مسیحی و اساتید مطرح دانشگاه و حوزه ، در محل خانه کتاب ایران در تاریخ چهارشنبه 92/3/29 ساعت 17 - 19 برگزار می گردد. در این مراسم با ارایه مقالاتی پیرامون موضوعات کتاب بشارات عهدین به بحث و گفتگو خواهیم نشست.

گردهمایی نقد و بررسی بشارات عهدین در آنچه پیامبران الهی در مورد پیامبر اسلام پیشگویی کرده اند، با حضور جمعی  از اندیشمندان و علمای شاخص ادیان یهود و مسیحی و اساتید مطرح دانشگاه و حوزه ، در محل خانه کتاب ایران در تاریخ 92/3/29  (چهارشنبه) ساعت 17 - 19 برگزار می گردد.  در این مراسم با ارایه مقالاتی پیرامون موضوعات کتاب بشارات عهدین به بحث و گفتگو خواهیم نشست

آدرس: خانه کتاب سرای اهل قلم تهران - خ انقلاب - خ فلسطین جنوبی - کوچه خواجه نصیر - پ 2 - ط 3 

کتاب " بشارات عهدین" در اثبات پیامبر عظیم الشان اسلام حضرت محمد (ص) و ظهور حضرت صاحب الزمان امام مهدی (عج) از دیدگاه کتب آسمانی و پیشگویی های مستند پیامبران الهی، به قلم صاحب الفرقان آیت الله العظمی دکتر محمد صادقی تهرانی ( قدس الله تربته الزکیه)  در سال 1336 شمسی نگاشته شده است.

از جمله مطالب قابل توجه در این کتاب، بررسی پیشگویی های کتب عهد عتیق و جدید در خصوص واقعه عاشورای حسینی (ع) و بشارات ظهور دولت جهانشمول قائم آل محمّد (عج) است که هر خواننده سلیم را به تامل وا می دارد.

این اثر شریف بر پایه های مستند استوار بوده، در زمره منابع غنی تحقیق، هر خواننده سلیم و طالب حقیقت را به راه مسقیم الهی رهنمون می سازد و با گذشت حدود شصت سال از تالیف آن، هنوز دارای عطرتازگی و شمیم بیداری قرآنی است. نویسنده گرانقدر ضمن آشنایی به زبان عبری و دقت ویژه در معانی و تفسیر کتب عهد قدیم و جدید، بدور از هر گونه تعصّب و عناد و ناسزا گویی- که مرسوم ردیه نویسان است- تمامی مطالب کتاب را، مستند به کتب مقدسه و با انصاف تمام به قضاوت خواننده واگذار نموده است.

در این مضمون، ذکر خاطره ای از مؤلف خالی از لطف نیست که می فرمود: " در ارسال بشارات عهدین به کلیساها و  کنیسه ها و سفارتخانه های کشورهای مسیحی و یهودی نشین آن زمان اهتمام خاصی داشتم تا از نظرات و پیشنهادات و انتقاداتشان برای چاپ بعدی استفاده کنم ولی بجز نامه فلانی به فلانی مطلب دیگری به دستم نرسید. بجز نامه پروفسور آلن سرپرست کلیسای آلن که خود گواهی بزرگ بر عدم انتقاد بود.و جلسات مناظره ای که به دعوت مدیر کلیسای انجیلی خیابان قوام السلطنه در محل آن کلیسا  برگزار شد که بعدها با عنوان مجموعه مباحثات من و مردان کلیسا در مجله اسلام نجف اشرف چاپ شد و سپس همه آنها را در کتاب البشارات والمقارنات فی کتب السماویه به زبان عربی منتشر ساختم."

والسلام علی عباد الله الصالحین