• بنر همایش
 • درباره همایش
 • محور های پژوهش
 • مجموعه مقالات
 • مجموعه سخنرانی ها
 • گزارش همایش
 • گالری تصاویر
 • ارسال مقالات
 • ثبت نام در همایش
 • ارتباط با دبیرخانه
اولین همایش بیداری قرآنی -

باری مشاهده گالری تصاویر اولین همایش بیداری قرآنی لطفا به لینک زیر مراجعه فرمایید :

گالری تصاویر اولین همایش بیداری قرآنی

ارسال مقاله به اولین همایش بیداری قرآنی

لطفا فرم زیر را تکمیل نمایید : فیلد های ستاره دار (*) اجباری می باشند.


*

*

*

*

*

*


ثبت نام در اولین همایش بیداری قرآنی

برای ثبت نام در همایش و اطلاع از آخرین رویداد ها لطفا فرم زیر را تکمیل نمایید :


*

*

*

*

*ارتباط با دبیرخانه اولین همایش بیداری قرآنی :
آدرس : ایران - استان قم - بلوارامبن - کوچه 21 - پلاک 7

تلفن : 32934425 - 25 - 98+

نمابر : 32924867 - 25 - 98+

ایمیل : info[at sign]forghan.ir


ارسال پیام توسط فرم تماس :

فرم تماس
 • بنر همایش
 • درباره همایش
 • محور های پژوهش
 • مجموعه مقالات
 • مجموعه سخنرانی ها
 • گزارش همایش
 • گالری تصاویر
 • ارسال مقالات
 • ثبت نام در همایش
 • ارتباط با دبیرخانه
دومین همایش بیداری قرآنی -

بسم الله الرحمن الرحیم

به نام خدای، رحمتگر بر آفریدگان، رحمتگر بر ویژگان

"وَاعْتَصِمُوا بِحَبْلِ اللَّـهِ جَمِيعًا وَلَا تَفَرَّقُوا وَاذْكُرُوا نِعْمَتَ اللَّـهِ عَلَيْكُمْ إِذْ كُنتُمْ أَعْدَاءً فَأَلَّفَ بَيْنَ قُلُوبِكُمْ"

"و همگی با هم از تمامی ریسمان خدا عصمت بطلبید، و پراکنده نشوید و نعمت خدا را بر خود یاد کنید: آن‌گاه که دشمنان (یکدیگر) بودید، پس میان دل‌هاتان الفت انداخت، تا به نعمت (و لطف) او برادران (یکدیگر) شدید"

بیداری جهانشمول قرآنی اتحاد تمامی مسلمین در پرتو کلام وحی الهی است که عصمتش همچون طلوع خورشید براى مسلمین هویدا و قابل هیچ گونه تردیدى نیست، در قلب ملت‌ها جاری است و از بطن جوامع اسلامی برمی­خیزد.

اگر بیداری قـرآنی در کشورهای اسلامی فراگیر شود، بایستی در تمامی زمینه‌هایش، اصل و اساس را قرآن، و همه علوم و عقولش را فرع قرار دهند و عادت کنند که به عنوان مرجع و سندِ بی‌ریب و شک، قرآن را برای کلیه اصول و فروع سیاسی، عقیدتی، فقهی و اجتماعی که از هر کسی، هر مکانی و هر زمانی صادر شده، سند اصلی قرار دهند، تا حاکمان اسلامی، مصدر و جایگاه حقیقی خویش را بیابند وگرنه حکومت اسلامی، دست‌آویزی برای اِغوای عوام، عامل نیرنگ، گمراهی، و فراری‌دهنده مردم از شریعت خواهد بود. با تمسک به قرآن این مظهر عصمت و معجزه الهى، شرافت خداشناسان و اهل ایمان زیاد، غلبه حق بر باطل آشكار و بندیان شهوت و شیطنت گشوده می گردند.

دومین همایش بیداری قرآنی در تاریخ معاصر سیری در اندیشه و آثار علامهٔ مجاهد آیت‌الله‌العظمی دکتر محمد صـادقی‌ تهرانی￯ است، که از جمله سرسلسله­داران بیداری قرآنی در تاریخ معاصر جهان اسلام بود و با پیشینۀ بیش از نیم‌قرن مجاهدت در حوزه‌های‌علمیۀ قم، تهران، نجف، مکـه، مدینه، بیروت و سوریه و کاوش بی‌شائبۀ درون قرآنی برای دریافت و نشر لطائف و ظرائف کلام وحی الهی، تدریس علوم قرآن و تألیف بسیاری کتب فقهی، اصولی، مقارنات ادیان، فلسفی، عرفانی، عقیدتی، سیاسی و... بر مبنای قرآن‌کریم، بنیانی نوین در بیـداری قـرآنی تاریخ معاصر جهان اسلام نهاد.

ایشان بدور از تقسیم‌بندی و تفکیک مذاهب دین اسلام و حزب بازی‌ها و غل و غش‌های احزاب سیاسی و بدور از هرگونه رنگ و بوی شخصیت پرستی و افاده قدرت‌های حکومتی و براستی آزادمرد و آزاد اندیشی کم‌نظیر بود.

این همایش که با حضور اصحاب معارف و فرهیختگان علوم قرآن رونق یافت، در راستای تبیین اندیشه‌های عالی و سیری در تفسیر گرانقدر الفرقان برگزار شد که ضمن ارائه گزارش فعالیت‌های جامعة علوم القرآن، مقالات و تحقیق و تفحص در موضوعات تفسیری و مبانی فقهی علامه دکتر صادقی تهرانی با برگزاری میزگرد علمی، نقد و بررسی موضوعات و پاسخ به شبهات برخی از حاضرین پایان یافت.

کتاب حاضر گزارشی است از سخنرانی‌ها و مجموعه مقالات ارائه شده که نتیجه بررسی و تحقیق علاقمندان به اندیشه عالیه قرآنی است، با این وصف نحوه برداشت و محتوای مقالات بر عهده صاحبان قلم بوده و گردآوری مجموعه مقالات بیداری قرآنی، بعنوان نمایشی از سیر برگزاری این همایش تقدیم علاقمندان معارف الهی میگردد.

در خاتمه از دبیر علمی همایش حجت‌الاسلام والمسلمین حاج عباسعلی روحانی و اعضای محترم هیئت علمی، دبیر اجرایی و کلیه همکاران گرانقدر که در نهایت مساعدت و با همتی وافی، همراه ما در برنامه ریزی و برگزاری شـایسته این همایش بوده اند کمال قدردانی و تشـکر را داریم.

والسلام علی عباد الله الصالحین

جامعة علوم الـقرآن

بسم الله الرحمن الرحیم

تَبَارَكَ الَّذِي نَزَّلَ الْفُرْقَانَ عَلَى عَبْدِهِ لِيَكُونَ لِلْعَالَمِينَ نَذِيرًا

به لطف خدای تعالی دومین همایش بیداری قرآنی با رویکرد به اندیشه و آثار آیت‌الله العظمی دکتر محمّد صادقی تهرانی با تلاوت آیاتی از کلام الله مجید با صدای قاری گرانقدر، استاد یزدان‌پناه آغاز شد. سپس با اعلام برنامه مجری (دکتر امیرخانی) و تجلیل و تکریم ایشان از مقام شامخ معظمٌ‌له ادامه یافت.

دکتر امیرخانی گفت: مرحوم آیت‌الله محمّد صادقی تهرانی از جمله پیشگامان بیداری قرآنی در تاریخ معاصر جهان است که با پیشینه ای بیش از نیم قرن مجاهدت علمی و عملی، دانشگاهی و حوزوی، با کاوش دقیق، عمیق و ناب درون قرآنی، برای دریافت و نشر لطائف و اشارات کلام وحی، و یادآوری حجیت مستمر و پایدار نص و ظاهر قرآن و با حضور فعال در عرصه انقلاب اسلامی ایران و نیز تالیف کتاب های بسیاری در حوزه فقه، اصول، مقارنات ادیان فلسفه، عرفان، عقاید و سیاست بر پایه قرآن و سنّت محمّدی ص بنیانی نوین در بیداری قرآنی تاریخ معاصر جهان اسلام پی ریزی کرد.
30 جلد تفسیر الفرقان به زبان عربی و تنظیم تفسیر موضوعی 30 جلدی آن، تفسیر البلاغ که فشرده تفسیر قرآن به قرآن است و ترجمان وحی (ترجمان فارسی قرآن‌کریم)، تفسیر ترجمان فرقان (تفسیر مختصر فارسی قرآن‌کریم) و حدود شصت سال تدریس تفسیر قرآن به زبان‌های فارسی و عربی در حوزه‌های علمیه قم، تهران، نجف، مکه، مدینه، بیروت، سوریه و تألیف بیش‌از 150 عنوان کتاب فقهی، اصولی و غیره از جمله آثار و خدمات این علامه است.

برنامه با سخنران افتتاحیه همایش، آیت‌الله عباسعلی روحانی ادامه یافت.

آیت‌الله عباسعلی روحانی، دبیر علمی همایش بیداری قرآنی و رئیس پژوهشکدهٔ امام خمینی و انقلاب اسلامی اظهار داشت: مرحوم آیت‌الله صادقی تهرانی به حقیقت انسانی بود که همه عمر بابرکت خود را خرج قرآن کرد و جداً معتقد بود قرآن کریم، معصوم اکبر است و دیگر معصومان فدای او شدند و در راه نشر او جان باختند.

ایشان با بیان اینکه آیت‌الله تهرانی ، قـرآن را در محور اندیشه‌های خود آورد، گفت: ایشان واقعاً با عسرت راه قرآن را ادامه داد؛ کتاب فروخت و زندگی کرد و در مقاطعی به سختی معیشت خود و عائله­اش را تأمین می‌کرد و در عین حال حاضر نبود کرنش حقیرانه در برابر أحدی داشته باشد.

دبیر علمی همایش بیداری قرآنی ادامه داد: برگزاری این همایش‌ها به مفهوم این نیست که در تکریم و شخصیت معصوم صحبت کنیم، بلکه بحث این است که راه قرآنی که این عالم در زندگی خود طی کرد، ادامه یابد.

وی تصریح کرد: یکی از آثاری که این اُنس با قرآن در روح این استاد ایجاد کرده بود، سلحشوری و مقاومتش بود، او آنچه را که به عنوان محصول علمی در نتیجۀ تحقیق و پژوهش به دست می آورد، بی‌باکانه عرضه می‌کرد.

او تحقیق را دیر بازده دانست و افزود: اصولاً پژوهش و تحقیق در کشور ما با تحقیق و پژوهش در دنیا بسیار متفاوت است حتی در زمینهٔ علوم تجربی، دنیا میلیاردها برای کار تحقیقی هزینه می کند که حتی ممکن است به نتیجه نرسد، اما ما اگر یک کار تحقیقی به نتیجه نرسد، حاضر به هزینه کردن نیستیم و این صحیح نیست.

رئیس پژوهشکدهٔ امام خمینی و انقلاب اسلامی در پایان یادآور شد: مرحوم صادقی تهرانی در دفاع از حریم اهل‌بیت│ مردانه ایستاد تا آنجا که ایشان را دستگیر کرده و به زندان انداختند، ایشان اصلاً إبایی از گفتن حق نداشتند.

سپس آقای مسعود صادقی، سرپرست همایش و فرزند مرحوم آیت‌الله صادقی تهرانی اظهار داشت: زمانی که بر فرق علی￧ شمشیر زدند شایع شد که مگر ایشان مسلمان بوده و اگر مسلمان نبوده در مسجد چکار می‌کرده است و این بدترین غربت است.

او حجاب معاصرت را از جمله آفاتی دانست که دانش دانشمندان را در زمان حیاتشان به محاق می برد و اضافه کرد: نقد و بررسی منصفانه و عادلانه از تولیدات علمی و نظریه پردازی‌های این عالمان در زمانی که امکان استحکام پایه‌های علمی و نظریات خویش را دارند فرصتی مغتنم برای شفاف‌تر و کم‌حاشیه‌تر قرار گرفتن آن در دسترس طالبان دانش و حقیقت است.

مدیرهمایش بیداری قرآنی با اشاره به اندیشه­های علامه صادقی تهرانی گفت: آنگونه که شایسته است نقد و بررسی و توسعه و معرفی اندیشه­­های آیت‌الله صادقی تهرانی به جامعه راه نیافت و لذا جامعة علوم القرآن با تمام توان در جهت توسعهٔ اندیشه­های ایشان در عرصه­های مختلف همّت گماشته است.

مدیر جامعة علوم القرآن با اشاره به نامۀ آیت‌الله صادقی تهرانی خطاب به وزارت ارشاد وقت گفت: در این نامه از وزارت ارشاد وقت خواسته شده است که مجلدات تفاسیرالفرقان را خریداری کنند تا بتواند مجدداً آن را چاپ نماید و اینگونه تعبیرمی کند که «تفسیر الفرقان با تأیید گروهی از اساتید خبره به عنوان بهترین تألیف معاصر شناخته شد. این تفسیر با ممتازترین عبارات عربی که به تصدیق گروهی از ادبای عرب در درجهٔ اول قرار دارد از نظر اسلوب و محتوا دارای امتیازات ویژه‌ای است که در موضوعات سیاسی، فقهی، عقیدتی، اخلاقی، عرفانی و اجتماعی و سایر موضوعاتی که در قرآن مورد بحث است به طور عمیق و منصفانه مولف بحث‌های عمیق و مستدل کرده است به گونه‌ای که از نظر سیاستمداران کتاب سیاست، از نظر فیلسوفان کتاب فلسفه، از نظر فقیهان کتاب فقه و از نظر فصاحت و بلاغت کتابی ممتاز در ادبیات است. در انتخاب نظر، مؤلف هرگز گرفتار گفته­های سایر مفسران نیست و هیچگاه اجماعات و شهرت‌ها جلوگیر او از آنچه که ظاهرش آیات است، نمی‌باشد. به هیچ وجه نظرات دیگران به نام‌هایشان در این تفسیر نیامده است... ـ که متأسفانه با بی­توجهی درآن زمان مواجه شد و اکنون پس از فقدان آن عزیز، در داوری سی سالۀ تفاسیر قرآن‌کریم به عنوان کتاب سال 91 انتخاب و تجلیل می‌شود!؟

مسعود صادقی ابراز امیدواری کرد؛ این همایش‌ها بتواند ایده­های این بزرگمرد تاریخ را روی کرسی آزاد بیاورد و با توجه به گستردگی کلام و موضوعات طرح شده در آثار ایشان، اکثر پاسخ‌ها در مطالعه کتب و بررسی عالمانه، مرتفع شود.

در ادامه حجت‌الاسلام سیدرضا حسینی‌امین اظهار داشت: کمتر از سه ماه قبل از برگزاری همایش فراخوان مقالات داده شد و کمیته علمی تشکیل گردید.

حجت‌الاسلام حسینی‌امین، دبیراجرایی همایش بیداری قرآنی به ارائه گزارشی از روند برگزاری آن پرداخت و با بیان اینکه از سراسر کشور بیش از پنجاه مقاله به این همایش ارسال شده است، اظهار داشت: حدود 20 مقاله امتیاز بالایی آورده و10 مقاله نیز برای ارائه انتخاب شده است. که مقالات برگزیده درمجموعه ای نفیس، چاپ و منتشر خواهد شد.

وی با اشاره به اینکه کمتر از سه ماه قبل از برگزاری همایش فراخوان مقاله داده شد و پیش از فراخوان نیز کمیته علمی تشکیل و محورهای مرتبط با همایش تعیین و اعلام گردید، افزود: مقالات ارائه شده از سوی هیأت داوری که متشکل از چهارده نفر از کارشناسان خبره هستند داوری شده است. هر مقاله برای دو داور ارائه و در صورت نیاز برای داور سوم هم ارسال شد.

همایش با ارایه مقالات مطابق برنامه ادامه یافت و در نوبت عصر با پخش قسمتی از وصایای مرحوم علامه صادقی تهرانی زینت گرفت.

محمود صادقی مدیر روابط عمومی همایش بیداری قرآنی، در ادامهٔ برنامه با رونمایی از پیمایشگر فرقان و اجرای قسمت کوتاهی از آن گفت:

امروز پس از مدتها تلاش مجموعۀ همکارانم در سایت فرقانforghan.ir - اولین نسخه پیمایشگر فرقان، با هدف کمک به نشر آثار قرآنی علامه صادقی تهرانی از طریق پایگاه اینترنتی فرقانforghan.org برای اهل معارف قرآن، قابل استفاده شده است.

مدیرسایت فرقان ادامه داد: فرقان، پیمایشگر قرآن، ترجمان وحی، تفسیر ترجمان فرقان، تفسیر الفرقان و تفسیر موضوعی الفرقان است. این سایت، حاوی با ارزشترین مستندات علوم قرآنی است که بطور مستمر در حال توسعه و پویایی است.

محمود صادقی مسئول انتشارات شکرانه (مرکز نشر آثار آیت‌الله العظمی دکتر صادقی تهرانی ) از رونمایی تفسیر موضوعی الفرقان در انتهای همایش خبر داد و گفت: تفسیر الفرقان یکی از فاخر­ترین تفاسیر موجود در جهان اسلام است که در 30 جلد ترتیبی، با عنوان "الفرقان فی تفسیر القرآن بالقرآن والسنة" و 30 جلد موضوعی با عنوان "التفسیر الموضوعی الفرقان" است که چاپ و نشر آن در زمرۀ وصایای خاص مرحوم پدراست که موجبات خرسندی اهل قرآن و مایۀ مباهات ما است.

وی در ادامه افزود: تفسیر الفرقان که به تعبیرعلامه طباطبایی، "موجب روشنی چشم و مایهٔ افتخار ما است."، تفسیری است بلیغ و بدیع که فصاحت و زیبایی تعبیر و ژرفای معنا را توأمان دارد و درهر دو زمینۀ لفظ و معنا در میان تفاسیر قدیم و جدید جلوه‌گر است.

قرآن را با قرآن، تفسیر و روایات را در پرتو آیات نقل می‌کند که بر خلاف تصور برخی سطحی نگران و مغرضین که این شیوه را به معنای تحقیر روایات می‌دانند؛ این روش، هیمنۀ درخشان بزرگداشت قرآن و سنت بالندۀ اسلامی و نجات دهندۀ کتاب الله از معرکۀ نظرات و شیوه­های متعصبانه و بی‌بها است.

در ادامه همایش بیداری قرآنی، میز گرد روش شناسی تفسیر قرآن با حضور اساتید گرانقدر حجج اسلام ایازی، قاضی‌زاده، رحمان ستایش و شهیدی برگزار شد که قسمتی از آن به پرسش و پاسخ حاضرین اختصاص یافت.

سخنران اختتامیه همایش، حجت‌الاسلام والمسلمین دکتر مهدوی‌راد، با سیری در تفسیر الفرقان و توضیح نکات بدیع آن، حاضرین جلسه را مجذوب نمود و همایش بیداری قرآنی در ساعت 17:30 دقیقه عصر با رونمایی از تفسیر موضوعی الفرقان پایان یافت.

والسلام علی عباد الله الصالحین

مدیر مسئول روابط عمومی

محمود صادقی

باری مشاهده گالری تصاویر دومین همایش بیداری قرآنی لطفا به لینک زیر مراجعه فرمایید :

گالری تصاویر دومین همایش بیداری قرآنی

ارسال مقاله به دومین همایش بیداری قرآنی

لطفا فرم زیر را تکمیل نمایید : فیلد های ستاره دار (*) اجباری می باشند.


*

*

*

*

*

*


ثبت نام در دومین همایش بیداری قرآنی

برای ثبت نام در همایش و اطلاع از آخرین رویداد ها لطفا فرم زیر را تکمیل نمایید :


*

*

*

*

*ارتباط با دبیرخانه دومین همایش بیداری قرآنی :
آدرس : ایران - استان قم - بلوارامبن - کوچه 21 - پلاک 7

تلفن : 32934425 - 25 - 98+

نمابر : 32924867 - 25 - 98+

ایمیل : info[at sign]forghan.ir


ارسال پیام توسط فرم تماس :

فرم تماس
 • بنر همایش
 • درباره همایش
 • محور های پژوهش
 • مجموعه مقالات
 • مجموعه سخنرانی ها
 • گزارش همایش
 • گالری تصاویر
 • ارسال مقالات
 • ثبت نام در همایش
 • ارتباط با دبیرخانه
سومین همایش بیداری قرآنی در تاریخ معاصر -

زنده‌یاد علامة مجاهد آیت‌الله العظمی دکتر محمّد صادقی‌تهرانی‌(ره) از جمله پیشگامان بیداری قرآنی در تاریخ معاصر جهان اسلام است که با پیشینه‌ای بیش از نیم قرن مجاهدت علمی و عملی، دانشگاهی و حوزوی، در قم، تهران، نجف، مکه، مدینه، بیروت و سوریه، با کاوش دقیق، عمیق و ناب درون قرآنی، برای دریافت و نشر حقایق و اشارات کـلام وحی، و یادآوری حجّیّت مستمر و پایدار نص و ظاهر قـرآن، و با حضور فعـال در عرصة انقـلاب اسلامی ایـران و نهضـت‌های ضد استعماری عراق، لبنان و... و نیز تألیف کتاب‌های بسیاری در حوزة فقه، اصول، مقارنات ادیان، فلسفه، عرفان، عقاید و سیاست بر پایة قـرآن و سنّت محمّدی صلوات‌الله‌علیه‌وآله بنیانی نو در بیـداری قـرآنی تاریخ معاصر جهان اسلام پی‌ریزی کرد. اولین همایش «بیداری قرآنی در تاریخ معاصر» روز دوشنبه نهم بهمن ماه 1391 مصادف با شانزدهم ربیع‌الاول 1434 ه‍ .ق، در مرکز دایرة‌المعارف بزرگ اسلامی تهران، و دومین همایش «بیداری قرآنی در تاریخ معاصر» روز پنج‌شنبه پانزدهم اسفندماه 1392 مصادف با چهارم ربیع‌الثانی 1435ه‍ .ق، رأس ساعت 9 صبح در دانشگاه مفید قم، با حضور جمع کثیری از محققان و اندیشمندان علوم قرآن، برگزار شد. و اکنون سومین همایش بیداری قرآنی، در سایة توجهات حضرت ولیّ‌عصر(عج) با حضور علماء، اسـاتید و دانش‌پژوهان حـوزه و دانشـگاه، با رویکـرد پژوهـشی در بـررسی تفســیر قـرآن به قــرآن در تفســیر الفـرقــان، مورخ 14 اسفندماه 1393در سالن مرکز همایش های دفتر تبلیغات اسلامی برگزار می‌گردد.

اطلاعیه:  زمان برگزاری همایش به 31 اردیبهشت 94   و مکان همایش: پژوهشگاه امام خمینی (ره) واقع در تهران/ عوارضی تهران - قم/ جنب مرقد امام خمینی(ره) منتقل گردید

 

محورهای پژوهش :

سومین همایش بیداری قرآنی با هدف بررسی تفسیر قرآن به قرآن برگزار و از اندیشمندان و محققان دعوت می‌گردد در موضوعات زیر مقالات خود را به نگارش درآورند.

الف: مباحث عام و نظری تفسیر قرآن به قرآن

مبانی و اصول تفسیر قرآن به قرآن

روش‌ها و رویکردها در تفسیر قرآن به قرآن

چیستی تفسیر قرآن به قرآن

همپوشی‌ها و تفاوت‌های تفسیر قرآن به قرآن و تفسیر موضوعی

سابقه تاریخی تفسیر قرآن به قرآن در عهد پیامبر گرامی

سابقه تاریخی تفسیر قرآن به قرآن در عهد صحابه:

جایگاه تفسیر قرآن به قرآن در نگاه اهل‌بیت علیهم‌السلام:

1 - نمونه‌ای در بررسی روایات تفسیری: آمارها و نمودارها

2 - سابقه تاریخی تفسیر قرآن به قرآن در عصر ائمه اطهار علیهم‌السلام:

سابقه تاریخی تفسیر قرآن به قرآن در میان مفسران متقدم اهل سنت:

سابقه تاریخی و سیر تطور تفسیر قرآن به قرآن در میان مفسران متقدم شیعه:

تفسیر قرآن به قرآن و سیر تطور آن در میان مفسران معاصر اهل سنت:

سنجش و مقایسه تفسیر قرآن به قرآن با تفسیر اثری

تلقی‌های گوناگون از تفسیر قرآن به قرآن

بررسی ادله موافقان روش تفسیر قرآن به قرآن

ب: مباحث خاص تفسیر قرآن به قرآن با محوریت تفسیر الفرقان در موضوعات و آیات

بررسی‌های تطبیقی تفسیر قرآن به قرآن در تفاسیر گوناگون

1 - تفسیر قرآن به قرآن در میان مفسران معاصر اهل سنت:

روش قرآن به قرآن در تفسیر القرآنی للقرآن عبدالکریم خطیب و مقایسه آن با تفسیر الفرقان:

روش قرآن به قرآن در تفسیر اضواء البیان شنقیطی و مقایسه آن با تفسیر الفرقان

2 - تفسیر قرآن به قرآن در میان مفسران معاصر شیعه :

روش قرآن به قرآن در تفسیر المیزان و مقایسه آن با تفسیر الفرقان

بررسی ادله آیت‌الله صادقی در روش تفسیر قرآن به قرآن :

بررسی ادله مخالفان روش تفسیر قرآن به قرآن

کارکرد روایات تفسیری در حوزه تفسیر قرآن

بررسی نقش تعبدی یا تعلیمی «روایات تفسیری ایضاح مفهومی» در تفسیر قرآن

موانع در تفسیر قرآن به قرآن

تأویل و تفسیر قرآن به قرآن.

 

جهت تدوین، نگارش و ارسال مقالات به نکات ذیل توجه فرمایید؛

* آخرین مهلت ارسـال اصل مقـاله تـاریخ 1 / 12 / 1393 می‌باشد.

* مقالات باید بین 1 الی 15 صفحه A4 (بین 3 تا 45 کلمه) باشد و از اصول فنی نگارش (شامل چکیده، کلمات کلیدی، نتیجه‌گیری، ارجاعات و ذکر منابع در آخر مقاله) برخوردار باشد.

* متن مقاله ارسالی بصورت فایل تحت برنامه word به همراه فایل PDF باشد.

* نشانی دقیق و خوانای پستی منزل و محل کار، نشانی پست الکترونیکی (ایمیل)، شماره تلفن‌های ثابت، همراه و نمابر را به صورت تایپی در برگه جداگانه، ضمیمة مقاله فرمایید.

* برای شناخت شخصیت علمی صاحب مقاله، ارسال خلاصه شرح‌حال علمی به انضمام یک قطعه عکس موجب امتنان خواهد بود.

باری مشاهده گالری تصاویر سومین همایش بیداری قرآنی در تاریخ معاصر لطفا به لینک زیر مراجعه فرمایید :

گالری تصاویر سومین همایش بیداری قرآنی در تاریخ معاصر

ارسال مقاله به سومین همایش بیداری قرآنی در تاریخ معاصر

لطفا فرم زیر را تکمیل نمایید : فیلد های ستاره دار (*) اجباری می باشند.


*

*

*

*

*

*


ثبت نام در سومین همایش بیداری قرآنی در تاریخ معاصر

برای ثبت نام در همایش و اطلاع از آخرین رویداد ها لطفا فرم زیر را تکمیل نمایید :


*

*

*

*

*ارتباط با دبیرخانه سومین همایش بیداری قرآنی در تاریخ معاصر :
آدرس : ایران - استان قم - بلوارامبن - کوچه 21 - پلاک 7

تلفن : 32934425 - 25 - 98+

نمابر : 32924867 - 25 - 98+

ایمیل : info[at sign]forghan.ir


ارسال پیام توسط فرم تماس :

فرم تماس
 • بنر همایش
 • درباره همایش
 • محور های پژوهش
 • مجموعه مقالات
 • مجموعه سخنرانی ها
 • گزارش همایش
 • گالری تصاویر
 • ارسال مقالات
 • ثبت نام در همایش
 • ارتباط با دبیرخانه
نشست علمی بشارات عهدین -

باری مشاهده گالری تصاویر نشست علمی بشارات عهدین لطفا به لینک زیر مراجعه فرمایید :

گالری تصاویر نشست علمی بشارات عهدین

ارسال مقاله به نشست علمی بشارات عهدین

لطفا فرم زیر را تکمیل نمایید : فیلد های ستاره دار (*) اجباری می باشند.


*

*

*

*

*

*


ثبت نام در نشست علمی بشارات عهدین

برای ثبت نام در همایش و اطلاع از آخرین رویداد ها لطفا فرم زیر را تکمیل نمایید :


*

*

*

*

*ارتباط با دبیرخانه نشست علمی بشارات عهدین :
آدرس : ایران - استان قم - بلوارامبن - کوچه 21 - پلاک 7

تلفن : 32934425 - 25 - 98+

نمابر : 32924867 - 25 - 98+

ایمیل : info[at sign]forghan.ir


ارسال پیام توسط فرم تماس :

فرم تماس
اولین همایش
بیداری قرآنی
دومین همایش
بیداری قرآنی
سومین همایش
بیداری قرآنی
نشست علمی
بشارات عهدین